Malo prostora

Malo prostora zahteva od oblikovalca veliko znanja in idej, tako, da prostor naredi na pogled večji, da premaga utesnjenost, skratka, da poišče optimalne rešitve in ideje s postavitvijo ter praktično uporabo pohištvenih elementov, materialov in barv, namenjenih udobnemu bivanju, druženju in delu.

Težave odpravlja s premišljenim načrtovanjem, tako, da izkoristi vsak m² stanovanja, poišče niše, primerne za vgradnjo elementov, ali pa za sprostitev povezovalnih poti.

Za primer vzemimo nišo v steni kuhinje, kjer je malo prostora. V njej so našli prostor mali gospodinjski aparati, ki morajo biti vedno pri roki, saj so, shranjeni v kaki omari pozabljeni. Vgradni hladilnik ob niši pa ne moti prehoda v drug prostor, vse skupaj se lepo ujema. V kuhinji prevladuje tehnološki vidik, saj je v njej največ priključkov najsi bo za elektriko, plin, vodo in kanalizacijo. učinkovita in varčna, spogleduje naj se tudi z naravo in sicer z materiali, še posebej, ko opremljamo za naravoljubce. Za arhitekta oblikovalca je kuhinja izziv, saj mora povsem uskladiti notranjo opremo v barvah, materialu, svetilih, obliki pohištva in številnih podrobnostih, obenem pa dati naročniku možnost, da uresniči svoje želje po svojem okusu. Samo tako bosta zadovoljna oba! Kuhinja mora biti zato čim bolj

Arhitekt oblikovalec načrtuje notranjo opremo: barve, materiale, svetila, obliko pohištva, pohištvo za posamezne prostore, kombinira staro pohištvo z novim, lahko pa samo prestavi pohištvo ali doda osvetlitev.

Kuhinjski elementi poravnani s steno.

V kaminski napi je hkrati prostor za Hi-Fi.

Niša kot dodaten prostor za gospodinjske aparate.

Polica narejene iz mavčne plošče.

Priročna in unikatna niša pri kuhališču.

Niša nad vzglavjem, ker ni prostora za nočno omarico.

Nazaj